skip to Main Content
+420 607 587 858 hamersky(zavináč)stavba-jezirek.cz
Stavbajezirek Slider Jezirka Na Chov Ryb Bg12 Okrasne Jezirko Stavba Jezirek
Stavbajezirek Slider Jezirka Na Chov Ryb Bg12 Okrasne Jezirko Stavba Jezirek

Potřebujete něco udělat s Vaší zahradou? Uvažujete o vlastním chovu ryb?

Chybí Vám příjemné klidné prostředí k odpočinku a relaxaci? Pak pro Vás může být zahradní jezírko plné ryb ideálním řešením.

12 Okrasne Jezirko Stavba Jezirek
12 Okrasne Jezirko Stavba Jezirek

Jezírka na chov ryb, neboli rybochovné nádrže, jsou velmi oblíbena pro svůj bohatý podvodní život, rozmanité rostliny na březích a rozsáhlou vodní hladinu. Ryby přinášejí do zahrady zcela nový prvek, který si velmi rychle zamilujete při pravidelném odpočinku a relaxaci na břehu Vašeho jezírka. Jezírko na chov ryb je vhodné opatřit hustým porostem bahenních a plovoucích rostlin, které vytvoří přirozený přechod mezi jezírkem a okolní zahradou a přilákají okolní živočichy. Brzy se tak můžete těšit čilým životem vážek, čolků, mloků a dalších obojživelníků.

Rozmanitá flóra i bohatý podvodní život

K výstavbě jezírka na chov ryb využíváme jezírkové fólie, které jsou velmi dobře tvarovatelné a odolné vůči UV paprskům. Velikost jezírka je nutné zvolit podle počtu a velikosti chovaných ryb. Při plánování jezírka je vhodné si předem rozmyslet druhy ryb, které chcete chovat a jejich ideální počet. Pro větší ryby jako jsou kapři, jeseteři, líni či plotice je třeba mít jezírko o rozloze alespoň 10 m2. Jezírka na chov ryb rozhodně doporučujeme opatřit výkonnou filtrační technologií, která zajistí pravidelnou očistu vody.

Back To Top