skip to Main Content
607 587 858 hamersky(zavináč)stavba-jezirek.cz

Potřebujete něco udělat s Vaší zahradou? Uvažujete o vlastním chovu ryb?

Chybí Vám příjemné klidné prostředí k odpočinku a relaxaci? Pak pro Vás může být zahradní jezírko plné ryb ideálním řešením.

Jezírka na chov ryb, neboli rybochovné nádrže, jsou velmi oblíbena pro svůj bohatý podvodní život, rozmanité rostliny na březích a rozsáhlou vodní hladinu. Ryby přinášejí do zahrady zcela nový prvek, který si velmi rychle zamilujete při pravidelném odpočinku a relaxaci na břehu Vašeho jezírka. Jezírko na chov ryb je vhodné opatřit hustým porostem bahenních a plovoucích rostlin, které vytvoří přirozený přechod mezi jezírkem a okolní zahradou a přilákají okolní živočichy. Brzy se tak můžete těšit čilým životem vážek, čolků, mloků a dalších obojživelníků.

Rozmanitá flóra i bohatý podvodní život

K výstavbě jezírka na chov ryb využíváme jezírkové fólie, které jsou velmi dobře tvarovatelné a odolné vůči UV paprskům. Velikost jezírka je nutné zvolit podle počtu a velikosti chovaných ryb. Při plánování jezírka je vhodné si předem rozmyslet druhy ryb, které chcete chovat a jejich ideální počet. Pro větší ryby jako jsou kapři, jeseteři, líni či plotice je třeba mít jezírko o rozloze alespoň 10 m2. Jezírka na chov ryb rozhodně doporučujeme opatřit výkonnou filtrační technologií, která zajistí pravidelnou očistu vody.

Back To Top