skip to Main Content
607 587 858 hamersky(zavináč)stavba-jezirek.cz

Máte rádi koupání? Milujete pobyty v klidném romantickém prostředí?

Vybudováním koupacího jezírka získáte obojí. Krásný kus pravé přírody, který esteticky zhodnotí Vaši zahradu, i čistě přírodní systém pro bezpečné koupání Vašich dětí bez jakékoliv chemie.

Koupací jezírko je uměle vybudovaný ekosystém na čistě přírodní bázi. Na první pohled se neliší od běžného zahradního jezírka, jeho konstrukce však zahrnuje hlubší zónu určenou ke koupání. Zakládání koupacích jezírek má mnohaletou tradici především v zahraničí jako součást vzrůstajícího architektonického trendu „návratu k přírodě“. Vytvořením koupacího jezírka získáte zcela přírodní bazén i okrasný biotop, který je zdravotně nezávadný, krásný na pohled a plně využívá přirozené přírodní procesy k udržování dokonalé biologické rovnováhy vody.

Návrat k přírodě

Koupací jezírko je vhodné naplánovat v blízkosti domu tak, aby se stalo trvalou dominantou Vaší zahrady. Je vhodné jej umístit mimo dosah listnatých stromů, ideálně na místo, kam svítí slunce zhruba pět hodin denně. K výstavbě koupacího jezírka se využívá rozměrná fólie, která umožňuje vytvarovat jezírko do libovolného tvaru i rozměrů. Navenek působí koupací jezírko jako klasický okrasný biotop s nepravidelným tvarem břehů, které jsou osázeny vodními rostlinami a vkusně doplněny kamenem, dřevem a dalšími přírodními materiály. Pod průzračnou hladinou je umístěna hlubší část bez rostlin a kamenů určená ke koupání, která je striktně oddělena od pobřeží a mělké regenerační zóny. Součástí koupacího jezírka může být pohodlný vstup do vody i plocha na opalování.

K odpočinku i aktivní relaxaci

Zahradní jezírko je nezbytnou součástí každé moderní zahrady. Využitím jednoduchých přírodních prvků jako jsou kameny, dřevo, potůčky či vodní kaskády lze jezírko citlivě začlenit do okolní zahrady a vytvořit tak jednotný harmonický prostor plný života a uklidňující vodní hladiny. Koupací jezírko se stane oblíbeným místem Vašeho odpočinku i aktivní relaxace a přinese obohacení do Vaší zahrady i Vašeho života.

Přidali jsme několik nových fotek z letošního roku.

Zaujala Vás přírodní koupací jezírka? Chcete se dozvědět víc?
Kontaktujte nás. Rádi Vám poradíme s řešením přesně pro Vás.

Back To Top